14.07.2020
Salihli TSO, 54 girişimci adayını mezun etti

Salihli TSO’nun düzenlediği KOSGEB girişimcilik eğitimlerinin 9. ve 10.’su eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. İki kurstan toplam 54 girişimci adayı mezun oldu. Böylece Salihli TSO’nun Manisa KOSGEB Hizmet Merkezi ile birlikte düzenlediği kurslardan bugüne kadar toplam 284  kişi sertifika almaya hak kazandı. 

Salihli TSO’nun Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen mezuniyete, Oda Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dalgıç, Akıllı Marka ve Pazarlama İletişimi Danışmanlığı yetkilisi Arman Takan ile kursiyerler katıldı. 

Girişimcileri desteklemeyi bir ilke olarak benimsediklerini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel, kursiyerlere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“Bugüne kadar Salihli TSO’da gerçekleştirilen 8 KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’nde 230 girişimci adayına sertifika verildi. Son eğitime çok büyük talep oldu ve iki kursu eşzamanlı açma kararı aldık. Bu iki kurstan da 54 girişimci adayını mezun ettik. 70 saat ders aldınız ve iş kurmanın inceliklerini öğrendiniz. En kısa sürede sizi kendi işinizin başında ve Odamızın üyesi olarak görmek istiyoruz.” 

Girişimcilik sertifikası alan bundan önceki 230  kişiden 44’ünün kendi işini kurduğunu, sertifika alanların kendi işini kurma konusunda Salihli’de diğer il ve ilçelere kıyasla daha  iyi bir oran yakalandığını vurgulayan Yüksel, özellikle kadınların iş kurarak ekonomik bağımsızlığını kazanmasını önemsediklerini belirterek, şunları söyledi: 

“Kadınların evlerinden çıkarak, ekonomiye katkı sağlamasının ülke kalkınmasına büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Yeni iş kurma konusunda iki unsur gerekiyor: cesaret ve finansman. Sizde bu cesareti görüyorum. Finansman desteğini de KOSGEB’den sağlayacaksınız. İşinizi kurun, bünyenizde yeni istihdamlar yaratın. Odamıza üye olun. Bunu başaracağınıza tüm kalbimle inanıyorum.”  

Girişimci adayları, kurs bitiminde, kendi elleriyle hazırladıkları sarma, börek, kek ve tatlılardan oluşan zengin bir menüyle mezuniyetlerini kutladı.