04.04.2020
İMKB Mesleki Lisesi’nden Salihli TSO’ya teşekkür

Eğitime katkı sağlamaya devam eden Salihli TSO, öğrencilerin bilgi ve görgülerini artırmak amacıyla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilim ve Teknoloji Kulübü’nün İzmir ve Manisa’daki üniversitelere gerçekleştirdiği inceleme ve araştırma gezisinin sponsorluğunu üstlendi. Salihli TSO Yönetim Kurulu’na teşekkürlerini iletmek üzere bir ziyaret gerçekleştiren Okul yönetimi, kurumların eğitime yaptığı katkıların önemine dikkat çekti.

Ziyarete Okul Müdürü Serdar Yıldız, Bilim ve Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmeni Orhan Sarı, Okul Aile Birliği Başkanı Tülay Diyarbekirliğo ve öğrenci temsilcileri katıldı. Geziyi öğrencileri motive etmek ve ödüllendirmek üzere gerçekleştirdiklerini belirten Müdür Yıldız, çok iyi geri dönüşler aldıklarını anlattı. Salihli TSO’nun sosyal sorumluluk kapsamında eğitim kurumlarına yaptığı desteklerin çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, bu tür tutumların diğer sivil toplum kuruşlarına da örnek olduğunu sözlerine ekledi.

Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Hasar Ferdi Fen ve Teknoloji Fakültesi, CBÜ Mühendislik Fakültesi ve Üniversite kampüsü, Manisa Vestel Elektronik fabrikası, İzmir Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve üniversite kampüsünü gezdiklerini anlatan Bilim ve Fen Teknoloji Kulübü Rehber Öğretmeni Sarı, “Bu tür bilimsel ve teknik gezilerin öğrenciler üzerinde çok büyük bir motivasyon etkisi oluyor.Öğrencilerin ders başarıları arttığı gibi, disipline olmalarını da sağlıyor” dedi.

Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, Endüstri Meslek Lisesi’nin iyi bir okul olduğunu ve burada öğrenim gören gençlerin çok şanslı olduğunu belirterek, “Okulunuzdan mezun olanların işsiz kalma ihtimali yok. Eğitime her türlü destek vermeye bir STK olarak devam edeceğiz” dedi.

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencileri Yüksel’e bir plaket takdim ederek teşekkürlerini ifade etti.