28.01.2020
Salihli TSO’dan muhtarlara bayraklı jest

Salihli TSO ve ilçedeki muhtarlar Türk Bayrağı etrafında kenetlendi. Şehitlerin ardı ardına geldiği, morallerin bozulduğu günümüzde milli ve manevi duyguları canlandırmayı amaçlayan Salihli TSO Yönetimi, ilçedeki muhtarlarla dayanışmaya gitti.

Salihli Muhtarlar Derneği Yönetimini ağırlayan Salihli TSO Yönetimi, ilçe genelindeki 102 muhtara Oda’nın hazırlattığı Türk Bayrağı ve Salihli TSO logolu duvar saatlerini hediye etme kararı aldıklarını açıkladı. Ülkenin zor günlerden geçtiğine dikkat çeken Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, şunları söyledi:

 “Maneviyatımızı artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya karar verdik. Bu bağlamda vefakar muhtarlarımızla dayanışmanın başarılı sonuçlar vereceğine kanaat getirdik. Şehitlerimizin kanını sembolize eden ve birlik beraberlik ruhumuzu en iyi şekilde yansıtan Türk Bayrağı’nın bizi kenetleyen en iyi sembol olacağını düşündük. Bayrak bir ulusun kurtuluş ve özgürlük sembolüdür. Türk Bayrağı da uğruna Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Ege’de yüzbinlerce şehit verilerek kazanılmıştır. Bizim için kutsaldır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Biz buna yürekten inanıyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve şehitlerimizin bize en kutsal armağanı olan bu bayrakları muhtarlık binalarınızda dalgalandırın. Her türlü teröre karşı bu bizim en büyük sembolümüz olsun!”

Salihli Muhtarlar Derneği Başkanı Gaziler Mahallesi Muhtarı Mehmet Güler, Salihli TSO’nun bu jesti karşısında çok duygulandıklarını ve memnun olduklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde, vatandaşlara daha iyi hizmet götürmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Salihli TSO’daki bayrak teslim törenine Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güler, Derbent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarıkaya, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ayhan Gezdir, Bağcılar Mahallesi Muhtarı Ali Çakaloğlu, Kırveli Mahallesi Muhtarı Ahmet Avşar, Çamurhamamı Muhtarı Necati Eren, Eskicami Muhtarı Mehmet Biçer, Köseali Muhtarı Rasim Yıldırım ve  Kordon Muhtarı Hüseyin Yılmaz ile Salihli TSO yetkilileri katıldı.