09.07.2020
Salihli TSO, eski meclis üyelerine plaket sundu

Salihli TSO Yönetimi, eski meclis üyelerine plaket sunmak üzere Kuzucuk Restoran’da yemekli bir tören düzenledi.  STSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis üyeleri, 2009-2013 yılları arasında görev yapmış meclis başkanları, yönetim kurulu başkanı ve meclis üyelerine plaket takdim etti.

Törende konuşan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli’nin,  ülkenin ve iş dünyasının sorunlarına değindi. Yüksel, şunları söyledi:

“Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizin sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Salihli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Bakanlar Kurulu’nda onaylandı.  Bunun sevincini yaşıyoruz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki aşama, binanın ince işçiliğinin bir an önce tamamlanarak eğitime açılması olacak.   Organize Sanayi bölgemizde ikinci kısmın kamulaştırma çalışmalarında sona yaklaşıyoruz. Alt yapı proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah yılsonuna kadar yatırımcılara arsa satışlarımızı başlatacağız. Salihli OSB’ye yatırımcılar kazandırmak ve mevcut yatırımcılara destek olması açısından doğalgazın mutlaka ilçemize gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Yine ihracat yapan firmalarımıza ve ilçemize katkı sunacağına inandığımız Gümrük Müdürlüğü’nün Salihli’de mutlaka kurulması gerektiğine inanıyoruz. Bu konularda çalışmalarımız devam ediyor.  Bizler ilçemize ne gibi değerler katabiliriz, ilçemizi nasıl daha fazla kalkındırabiliriz daha fazla istihdam yaratabiliriz, bunun kaygısını yaşıyor, bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Kurulduğu günden bugüne kadar bu inanç ve özveri ile çalışmış önceki meclis ve yönetim kurulu üyelerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel, Meclis Başkanı Oral ile önceki meclis ve yönetim kurulu başkanlarınca 2009-2013 yıllarında görev yapan meclis üyelerine plaketleri takdim edildi. Geçmiş dönem başkanları yaptıkları konuşmalarla STSO yönetimine ödül töreni ve plaketler için teşekkür ettiler.