09.07.2020
İzmirli gruptan Salihli’nin ekonomisine katkı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, İzmirlilere Salihli’yi tanıtma organizasyonlarından ikincisini de gerçekleştirdi. Önceki hafta Güzelyalı grubunu ağırlayan Salihli TSO’nun yeni konukları Hatay ve Karabağlar’dan gelen ziyaretçiler oldu.

İzmir’deki Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul’un katkılarıyla, Derneğin Genel Sekreteri İsmail Akarsu’nun eşliğinde Salihli’ye gelen İzmir grubu, tarihte ilk paranın basıldığı toprakları ve Lidya Uygarlığı’nın mirasını yerinde görme imkanı buldu. Sart mahallesinde bulunan Roma İmparatorluğu’nun görkemli eserlerinden Gymnasium ve Artemis Tapınağı’nı rehber eşliğinde gezen İzmirliler, tarihi eserleri ilgiyle inceleyip, hayranlıklarını dile getirdi.

Salihli TSO Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Dalgıç, Bayram Emir Yorguncu ve Abidin Alpaslan, konukları Müdire Hanım Konağı’nda karşıladı ve çay ikramında bulundu. Grup, Atatürk’ün de 1925 yılında ziyaret ettiği tarihi Salihli Garı’nda bol bol fotoğraf çektirdi

Sevgi Yolu’ndaki lokantalarda kentin tescilli ürünü Odun Köfte yiyen İzmirliler, 100 yılı aşkın zamandır kurulan Çarşamba Pazarı’ndan taze meyve ve sebze aldı. Kurşunlu Piknik alanı ve Sart Çamur Kaplıcaları’nı gezen İzmirliler, Salihli’den güzel hatıralarla ayrıldı.