09.07.2020
Kosgeb’den İmalatcılara Kredi Faiz Desteği

KOSGEB veri tabanına kayıtlı her bir işletme, yerli ve yeni makine teçhizat alımlarında 1,5 milyon TL’ye kadar kredi kullanabilecek. 

KOSGEB veri tabanına kayıtlı her bir işletme, yerli ve yeni makine teçhizat alımlarında 1,5 milyon TL’ye kadar kredi kullanabilecek.

KOSGEB’in 8 banka ile imzaladığı ‘2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Protokolü’ kapsamında imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmelerin yerli ve yeni makine-teçhizat alımları için 1,5 milyon TL üst limitle kullanacakları kredinin 300 bin TL olan faiz ya da kar payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. İşletmelerin program kapsamında kullanacakları kredinin ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde 36 ay olacak şekilde ödenecek. Teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler, Kredi Garanti Fonu’nun sunduğu kefalet hizmetinden faydalanmaya devam edecek. Destek programından yararlanmak isteyen firmaların KOSGEB beyannamelerini güncelleyerek 19 Eylül - 3 Ekim 2016 tarihleri arasında http://kredi.kosgeb.gov.tr/ adresinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Programdan yararlanmak isteyen işletmeler, KOSGEB ile aralarında protokol imzalanan, Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası ve Yapı Kredi Bankası şubelerine başvuru yapabilecek. Kredi tutarı, tedarikçi hesabına aktarılacak ve makine ve teçhizatın işletmeye teslim edildiğinin tespiti ve periyodik kontrolü banka tarafından yapılacak.Detaylar için