07.07.2020
İzmir’deki Salihlililer’in yılsonu balosuna yoğun ilgi

İzmir’deki Salihlililer’in kurduğu Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, hemşehrilerini düzenledikleri yıl sonu balosunda buluşturdu. Dayanışmanın güzel bir örneğinin sunulduğu geceye İzmir, Manisa ve Salihli protokolü yoğun ilgi gösterdi. 

 

İzmir Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen yılsonu balosu İzmir Arena’da gerçekleştirildi. Geceye Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AKP Milletvekili Selçuk Özdağ, eski milletvekilleri Alaattin Yüksel, Sakine Öz, Cengiz Üretmen, Ege Üniversitesi Rektörü Cüneyt Hoşçoşkun, Ege Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Manisa Federasyonu Başkanı Halit Oran, Manisalılar Federasyonu Başkanı Halit Oran, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy ve yönetimi, Ege Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakülte Sekreteri Servet Cankurt, İzmir eski Vali yardımcısı Ardahan Totuk, GEMA Vakfı  Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve çok sayıda davetli katıldı. 

Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul ve yönetim kurulu üyelerinin davetlileri kapıda karşıladığı gecede, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Taner Kalay ve Günay Topkaya ile Meclis Başkan Yardımcısı Turgut Yenidünya eşleriyle birlikte temsil etti.  

 

Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul yaptığı konuşmada, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte yürüttükleri “Görülmeğe Değer Kent Salihli” projesini anlatan Ertuğrul, “Salihli TSO ile birlikte 400’e yakın İzmirli’yi Salihli’de ağırladık. Kentin tanıtımı ve ekonomisi için çok önemli olduğuna inandığımız bu proje ile ilgili Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel ve yönetimine teşekkür ederiz. Tanıtım konusunda Salihli TSO’nun çabalarını takdir ediyor ve her konuda sonuna kadar destekliyoruz  Bizler Salihli sevdalısıyız. Yöremiz ve bölgemiz  için yapılan her faaliyete katkı vermeye hazırız” dedi.