28.01.2020
Ziraat Bankası, takibe düşmüş kredi ve kredi kartlarına avantaj sağlıyor

Ziraat Bankası’nın kullandırdığı kredi ve kredi kartlarında takibe düşmüş müşterilere büyük avantaj sağladıklarını belirten Öztürk, 30.06.2015 tarihine kadar takibe düşmüş banka müşterilerine, takip borçlarını def’aten kapama koşulu ile temerrüt faizlerinde önemli tutarda indirim sağlayarak, borçlarını tamamen kapama imkanı sunduklarını kaydetti. Öztürk, bu durumdaki borçluların bu büyük avantajı kaçırmaması önerisinde bulundu.

İsmet Öztürk, defaten kapatılan borçlardan sonra, müşterilere yeni kredi de açabildiklerini, bu konuda detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerine uğramalarını tavsiye etti.

Çiftçilere kolaylık

Ziraat Bankası’nın doğal afetlere maruz kalınması nedeniyle gelir kaybına uğrayan üreticilerin borçlarını da erteleyebildiğini ifade eden Öztürk, üreticilerin mevcut borçlarını 5 yıla kadar yapılandırdıklarını, uzun ve esnek vadeler uygulayabildiklerini belirtti. Öztürk, “Ziraat Bankası üreticilere tarımsal üretim faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak için ilave işletme kredisi de vermektedir” dedi.

Ziraat Bankası’nın sunduğu kolaylıkların iş çevresini ve üreticileri rahatlatacağını belirten Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, ekonomide sıkıntıların yaşandığı günümüzde bankanın uygulamalarının banka borçlularına avantaj sağlayacağı görüşünü savundu.

Salihli TSO’daki ziyarette TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Taner Kalay, Günay Topkaya, Cemalettin Tosun ve TSO Meclis Divan Üyesi Osman Özsaraç da hazır bulundu.