04.04.2020
Uğur Ata Temel Lisesi'ne ziyaret

Salihli TSO yönetimi bu yıl temel liseye dönüşen Uğur Ata Temel Lisesi’nin ortakları Özenç Yıldırım ve Serdar Elmacı’yı ziyaret ederek, yeni öğretim yılı için başarı dileklerini iletti. Bu yıl Salihli’de özel eğitimde büyük bir sıçrama yaşandığını belirten Yıldırım ve Elmacı, şu bilgileri verdi:

“Salihli’de bu sene aynı anda 7 özel lise ruhsatı alındı. Daha önceden faaliyet gösteren iki özel lise ve geçtiğimiz yıl açılan Ay-Tim Sağlık Meslek Lisesi ile birlikte 1500-2 bin civarında öğrenci özel okullara gitmeye başladı. Bu büyük bir sıçramadır. Uğur Ata Temel Lisesi’nde 71’i devlet teşvikli olmak üzere toplam 151 öğrenci eğitim-öğretim görüyor.”

Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, eğitimde bir anda devletten özel okullara bu kadar çok geçişin yaşanmasıyla üyelerinin ne tür problemler yaşadığını tespit etmek üzere bu ziyaretleri gerçekleştirdiğini belirterek, “Bir sonraki sektör analizimizi eğitim konusunda yapabiliriz. Yaşadığınız sorunları belirleyip, ortak kararlar alınıp, bunların çözümü konusunda takipçi olabiliriz” dedi.