14.07.2020
Açı Temel Lisesi'ne Ziyaret

Açı Temel Lisesi'ne Ziyaret

Dershaneden temel liseye dönüşen Açı Temel Lisesi’nde Matematik Öğretmeni Günaydın Alper tarafından karşılanan Salihli TSO heyeti, okulun durumu ve öğrencileri hakkında bilgi aldı. İkili öğretim yapılması durumunda 346 kapasitesi bulunan okulun 46 öğrencisi bulunduğunu belirten Alper, hafta sonu dershanecilik yapma hakkının tanınmasıyla biraz olsun maddi yönden rahatlama yaşadıklarını anlattı.

Bankaların temel liselere uygun faizli işletme kredisi açmasını istediklerini ifade eden Alper, Oda’nın bu konuda yardımcı olmasını istedi.

Türkiye’de eğitime yeterince önem verilmediğini belirten İbrahim Yüksel, “Finlandiya’da eğitime devlet bütçesinin yüzde 50’si tahsis edilirken, ülkemizde bu oran ne yazık ki sadece yüzde 3 ile sınırlı. Salihli’nin bir eğitim üssü haline gelmesini, esnafımızın bu canlılıktan yararlanmasını istiyoruz. Salihli’nin sağlıkta olduğu gibi eğitimde de civar ilçe ve köylerin bir merkezi haline gelmesini istiyoruz. Üyelerimizin sorunlarını çözme konusunda elimizden gelen gayreti göstermeye çalışacağız. Cesaretle bu yatırımları yapan özel sektör temsilcilerimizi kutluyorum.” dedi.